iranhfc
ممکن نمی باشد برای مدام در یک برنامه رژیمی بمانیم . پس ممکن است بهتر باشد به جای این‌که در یک رژیم غدایی بمانیم، سبک معاش مان را تغییر و تحول دهیم .
شما مصمم به کاهش وزن هستید، پس یک رژیم غذایی را آغاز می فرمایید و چندین کیلویی هم وزن اندک می کنید، ولی به محض آنکه از آن برنامه خارج می شوید، مجدد آن وزن رفته، باز می گردد . اگر چنین مشکلی دارید، بدانید که تنها نیستید و اشخاص متعددی هستند که چنین مشکلی دارند . بیایید با این اختلال روبرو شویم .

1 .
هرگز در بازه تماشای تلویزیون چیزی نخورید
شما از سرکار به منزل آمدید، شام صحیح می کنید و در حالی که از تناول کردن غذایتان لذت می برید، تلویزیون هم تماشا می فرمایید .
این کار باعث افزایش وزنتان می شود، زیرا تا وقتی که حرکتی ندارید، کم ناچیز می خورید و سوای آنکه بدانید چه میزان خورده اید، ادامه می دهید! به همین برهان این ضابطه را گذارده ایم که در هنگامی که خوراک می خورید، نباید با تلویزیون، تبلت، گوشی های هوشمند و کامپیوتر مشغول باشید .پس شما متمرکز روی غذایتان خواهید بود و کمتر احتمال پرخوری وجود داراست .ضابطه دیگری که توصیه می کنیم این می‌باشد که، هنگامی دارید ورزش می کنید، تلویزیون نگاه فرمائید . به عبارت دیگر درصورتی که شما نیم ساعت پیاده روی می کنید، می توانید نیم ساعت هم تلویزیون ببینید . این موضوع به شما کمک می نماید تا کمتر بنشینید و عمده حرکت نمایید .

2 .
بیشتر زمان ها غذای ارگانیک بخورید
وزوزهایی در گوشتان می شنوید که به شما می گوید، غذای بیشتری بخورید . اشکالی ندارد، البته لطفا غذاهای طبیعی بخورید . غذاهای طبیعی برای شما و خانواده تان تندرست تر است . غذاهای طبیعی دربرگیرنده میوه های تازه، سبزیجات، ماهی و گوشت که با توضیحات کامل مواد مغذی شان بسته بندی گردیده میباشد .
از سوی دیگر، غذاهای فرآوری گردیده (هر غذایی که به نحوی از صورت طبیعی خود خارج شده است) مواد مغذی تندرست کمتری دارند و می توانند با چربی، شکر، کالری بیشتر و یا نمک همراه شده باشند . غذاهای فرآوری شده، دربرگیرنده غذاهای بسته بندی شده، یخ زده و یا این که فست فود می باشد .ما به شما محدود کردن استفاده از غذاهای فرآوری شده و پرکردن برنامه غذایی تان با غذاهای ارگانیک را تا مقدار ممکن، سفارش می کنیم .
به گزارش سیمرغ، در‌صورتی‌که شما به به کار گیری از مواد غذایی فراهم عادت دارید، آنهایی را گزینش فرمایید که کمترین تنوع در مواد اول را دارند، برچسب تغذیه ای آن‌ها را بررسی نمائید تا مطمئن گردید که به آن شکر، نمک، چربی و یا کالری بیش تر نشده می باشد .

3 .
اهداف واقع بینانه ای را که شما در همین لحظه می توانید به آن‌ها پایبند شوید، برای خویش انتخاب کنید
اکثر مردمان زمانی که یک برنامه کاهش وزن را آغاز می کنند، تنها سود را در نظر می گیرند . به عنوان مثال اینکه "من 10 کیلو وزن اندک می کنم" . اگر چه این هدف یاری کننده است، ولی تاثیر انتخاب برنامه اجرایی را ندارد . برنامه اجرایی روی یک روند و یا این که فعالیت متمرکز می شود، نظیر این که " من 3 دقیقه در روز پیاده روی می کنم" یا این که " اینجانب روزی 4 وعده صیفیجات می خورم" . زمانی برنامه کاهش وزن آغاز می شود، داشتن برنامه اجرایی حساس میباشد .
چون برنامه اجرایی قدمهای واجب برای وصال به فیض را مشخص می کند . همان گونه که انگیزه خود را انتخاب کردید، در مورد کارهایی که می بایست در این مسیر انجام دهید، هم تفکر فرمایید و آنان را در یک دفتر کار بنویسید . برای مثال این که " هر روز صبح صبحانه می خورم" یا این که " به جای آسانسور از پله به کار گیری می کنم" . برنامه اجرایی نظیر آنچه گفته شد، به شما در تهیه یک رژیم غذایی برای وصال به موفقیت امداد خواهد کرد .

4 .
رستوران رفتن مضاعف را متوقف کنید
خارج غدا خوردن سهل و آسان و خوشمزه است! ولی این کار باعث افزایش وزن شما می شود، مناظر و بوهای عالی در یک رستوران ممکن می‌باشد شما را به پیشنهاد غذاهایی با کالری بالا تشویق نماید ( گاهی چه بسا هنگامی شما گرسنه نیستید) . بدین ترتیب سفارش می کنیم، در هنگامی که عملکرد می کنید، وزن خود را کاهش دهید، به رستوران نروید .
در مقدمه ممکن است، کمی سخت باشد، ولی با یک برنامه ریزی دیدنی می توانید این عمل خویش را کنترل نمایید . تمام وعده های غذایی خویش را دربرگیرنده صبحانه، نهار، شام و فی مابین وعده برای یک هفته لیست فرمائید .
در شرای بیرون غذا می خورید، تلاش نمایید تعیین های سالمتری داشته باشید . مثلا، سوپ های بی آلایش به جای غذاهای لبریز کالری و یا غذاهایی که شامل سبزیجات یا ماهی می باشند . دسر نیز پیشنهاد ندهید، درصورتی که حقیقتا نمی توانید مقاومت کنید، یک دسته میوه ای آن را پیشنهاد دهید .
5 .
تحرک بیشتر، تا آنجا که می توانید
همه ما می دانیم که ورزش زمانی قصد کاهش وزن دارید،امری است کلیدی . اما بهترین ورزش، آن ورزشی است که شما به طبع انجامش بدهید و مقطع متعددی از شما در سالنهای ورزشی نگیرد .
هر فعالیتی عالی است، چه بسا گام زدن در دکان ها، پاک کردن باغچه منزل تان و یا تر و تمیز کردن خانه . در واقع بعضی حرکات و یا کارهایی که شما انجام می دهید، ممکن میباشد بخش اعظم از آنچه شما اندیشه می کنید، کالری بسوزاند . برای مثال، یک ساعت دوچرخه زدن در حدود 292 کالری می سوزاند( برای فردی که حدودا 72 کیلوگرم وزن دارد) .
پس برای خویش توصیف نمایید که هر کاری که می توانید،هرچند ساده، به فیس روزانه انجام دهید، به کارهایتان طولانی تر فرمایید .برچسب ها : تجهیزات فست فود، راه اندازي فست فود،
تعداد بازدیدها : 6
،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید : 198
  • بازدید امروز :10
  • بازدید دیروز : 0
  • بازدید این هفته : 10
  • بازدید این ماه : 100
  • تعداد نظرات : 0
  • تعداد کل پست ها : 29
  • افراد آنلاین : 1
امکانات جانبی
بالای صفحه

همراه بلاگ تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد و مسئولیت مطالب درج شده در وبلاگ ها به عهده صاحبان وبلاگ می باشد .
خرید بک لینک X
ساخت وبلاگ
جت پرینتر
چاپگر صنعتی
آموزش زبان در کرج
ترازو رادین
ترازو فروشگاهی
ترازو پرینتر دار
ترازو تره بار
مجله اینترنتی سایتک
ترازو لیبل پرینتر