iranhfc
پنجشنبه 10 آبان 1397

از دانه های سویا این روز ها به عنوان علتی برای مبارزه با بیماری ها به کارگیری می شود .عالم جاکوبی، نویسنده کتاب آشپزی می گوید: من عادت داشتم دانه های سویا را تقریباً در هر چیزی به کارگیری کنم . این باعث می شد که غذاها، فوق العاده خوشمزه شوند به طوریکه تا به اکنون کسی چنین غذاهایی را نخورده است .


خبرهای خیر و خوبی در مسئله دانه های سویا دارم . مردم خوشحال میباشند می توانند سویا را به برنامه رژیمشان بیش تر کنند .


فواید سویا در ذیل آوردن کلسترولدیگر در یافتن دانه های سویا مشکلی وجود ندارد . فرآورده های جدید آن، انتخاب های متنوعی از غذاهای ناشتایی گرفته تا غذای قبلی از خواب را ارائه می دهند . سوپر مارکت ها، نیز اکنون شیرهایی با مزه سویا، دانه های ترد و خشک سویا، چیپس سویا یاور با غلات و همبرگرهای سویا را عرضه می کنند . برهان آن این می‌باشد که شواهدی نشان می دهد متاع های سویا می تواند، چکیده از رژیم کم چربی باشد که با ذیل نگه داشتن سطح کلسترول، خطر سکته قلبی را کاهش می دهند . اخیراً FDA برای جلب مشتری به دکان های مواد غذایی روی خوش نشان داده .


▪ فواید این دانه ها را روی برچسب هایی متن می‌باشد .
نوامبر گذشته، انجمن تن درستی آمریکا اعلامیه ای منتشر کرده که طی آن آمریکایی های مبتلا به کلسترول بالا را به استعمال از سویا، تشویق کرده است .


خواص

سویا

هم هم اکنون دکان ها و موسسه ها مهم، در هم اکنون ساخت قرص های محتوی سویای خالص می‌باشند . این مواد شبه استروژن با توجه به اثرات موءثر دانه های سویا تنظیم می شوند . اما در صورتیکه اندازه مقداری سویا بتواند شما را سالم نگه دارد، مصرف زیاد آن به ویژه دسته فشرده آن به صورت قرص، شاید آن خاصیت را نداشته باشد، کسی نمی داند که آیا به کارگیری از دوز بالاتر، مطمئن می‌باشد یا خیر و خوبی .
علاوه بر آن به کار گیری از سویا در غذاها، مانند دانه های پروتئین دار سویا می تواند کلسترول شما را تحت آورد . پژوهش ها همینطور نشان داده می باشد فواید تن درستی سویا، از دانه های پروتئین دار سویا که به طور ارگانیک دربرگیرنده «شبه فلاون ها» هستند، نشات می گیرد (سس سویا، اگرچه از دانه های سویا گرفته می شود، اما شبه فلاون ندارد) . تحلیلی که در سال ۱۹۹۵ انجام شد، حاکی است اشخاصی که دارای کلسترول فزاینده بوده اند و به طور میانگین روزانه ۴۷ گرم پروتئین سویا مصرف کرده اند حدود ۹ درصد کلسترولشان پایین آمده و کلسترول LDL آن ها (انسداد شریانی) حدود ۱۳ درصد کاهش داشته و این خیلی عالی می‌باشد زیرا هر یک درصدی که کلسترول پایین بیاید خطر بیماری های قلبی ۲ درصد کاهش پیدا می نماید .


چه بسا در صورتی‌که کلسترول شما در حد نرمال و طبیعی است، با بیشتر کردن سویا به رژیم غذایی تان به ثابت نگه داشتن آن کمک کنید .


مصونیت در برابر سرطاندر چین و ژاپن که غذاهای سویادار، تقریباًَ جزء غذاهای روزمره شان محسوب می شود، مقدار مرگ ومیر در اثر سرطان سینه و پروستات خیلی ذیل تر از ایالات متحده می باشد . هنگامی پژوهشگران ژاپنی ۱۲۰۰ زن در گیر به سرطان سینه را با ۲۳ هزار داوطلب سلامت مقایسه کردند، دریافتند زنانی که قبلی از یائسگی دست‌کم سه توشه در هفته خمیر سویا مصرف می کنند، خطر ابتلا به سرطان سینه در آنان کاهش یافته میباشد . طبق محاسبه که در سنگاپور انجام شده، زنانی که هنوز به بازه زمانی یائسگی نرسیده اند، آن ها که از دانه های سویا بیشتر به کار گیری کرده اند، به طور چشمگیری کمتر مبتلا به سرطان می شوند .


تسکین دهنده گُر گرفتگیبعضی از محاسبه ها اشاره به این دارااست که سویا ممکن هست اندوه های بازه زمانی یائسگی را کاهش دهد . این نظریه نشان دهنده این مورد می باشد که شبه فلاون های سویا استروژن گیاهی هستند . در زمان یائسگی چنین تصور می شود که این ترکیبات در استروژن طبیعی زنان دخالت دارا‌هستند . در سال ۱۹۹۹، پژوهشگران کالج طبی ویک فورست، بر روی گروهی از زنان یائسه تست هایی کردند و دو توشه در روز در وعده های غذایی شان ۱۰ گرم پروتئین سویا اضافه کردند . این رژیم باعث گردیده که شدت گُر گرفتن و عرق ریزی شبانه آنها بهبود یابد . در تحلیل های اخیر، پژوهشگران کلینیک مایر دریافته اند که رژیم سویا نسبت به استروژن، تاثیر کمتری دارااست البته در بهبودی گُرگرفتگی به عمل می آید . متخصص ها معتقدند که برای مشخص کردن نقش سویا در کاهش علامت ها یائسگی، به بررسی های بیشتری نیاز میباشد .
توان سویا در مقابل کلسترول و این نظریه کار کشته که دانه های سویا می تواند خطر بروز سرطان را کاهش دهد، کافی است تا سویا مرتباً میهمان میز غذای شما باشد . یک‌سری بار؟ در‌صورتی‌که میزان کلسترول شما عالی می‌باشد و عشق و علاقه مندید که آن را ذیل نگه دارید . تنها پاره ای سویا در غذای روزمره تان به کار گیری فرمائید . اگر کلسترول شما تقریباً بالاست و ترجیح می دهید که دارو نخورید، عملکرد کنید روزمره ۲۵ گرم سویا بخورید . (طبق سفارش FDA، ولی این فعالیت را با موافقت پزشکان انجام دهید) شما نباید از کتاب آشپزی جاکوبی پیروی فرمایید . صرفا ۹۰ گرم آن می تواند ۴ تا ۱۹ گرم پروتئین سویا را به تن شما برساند که ولی به نوع آن بستگی دارااست .


اهمیت « سویا»ارزیابی محققان کانون ملی سرطان حاکی می باشد تولیدات ساخته شده از دانه سویا برای پیشگیری از سرطان سینه مفید میباشد .


این مورد پس از چک بیش از ۲۰ هزار زن در میان سنین ۴۰ تا ۵۹ سال به دست آمده هست .


این پژوهش نشان داده است که نسبت ابتلا به سرطان سینه در زنانی که هر روز در غذاهای خویش از سویا به کار گیری نمی کنند، نسبت به زنان دیگری که از آن استفاده می کنند، حدود دو برابر اکثر می‌باشد .
او افزود نتیجه این تحلیل بیان‌کننده این می‌باشد که در زنانی که روزمره سه وعده سوپ سویا خورده اند، میزان ابتلا به سرطان سینه ۴۰ درصد کاهش یافته می باشد و به نظر می رسد وجود هورمون گیاهی « ایسوفلاون» در دانه سویا موجب پیشگیری از سرطان سینه در زنان می شود به گونه ای که احتمال ابتلا به سرطان سینه در زنانی که روزمره از روش خوردن غذاهای تهیه گردیده از سویا حدود ۲۵ میلی گرم « ایسوفلاون» جذب بدنشان می شود، نسبت به زنانی که از این موضوع خوراک ها استعمال نمی کنند، ۵۴ درصد کمتر می باشد .
این پژوهش همچنین حاکی می‌باشد در ناحیه شرق آسیا، استفاده از محصولات غذایی سویادار، مضاعف رایج هست به طوریکه در ژاپن، ماده اولیه سوپی که معمولاً با هر طعام می خورند یا سس پر به کارگیری « شویو» را تشکیل می دهد، سویا می باشد .


تجهیزات فست فود


آمار کانون ملی سرطان ژاپن حاکی می‌باشد سرطان سینه یکی از همگانی ترین سرطان ها در میان زنان این مرزو بوم است و هر ساله حدود ۲۰ هزار بدن به آن مبتلا می شوند .
برچسب ها : تجهیزات فست فود، راه اندازي فست فود،
تعداد بازدیدها : 15
،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید : 288
  • بازدید امروز :2
  • بازدید دیروز : 0
  • بازدید این هفته : 2
  • بازدید این ماه : 28
  • تعداد نظرات : 0
  • تعداد کل پست ها : 29
  • افراد آنلاین : 1
امکانات جانبی
بالای صفحه

همراه بلاگ تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد و مسئولیت مطالب درج شده در وبلاگ ها به عهده صاحبان وبلاگ می باشد .
خرید بک لینک X
ساخت وبلاگ
جت پرینتر
چاپگر صنعتی
آموزش زبان در کرج
ترازو رادین
ترازو فروشگاهی
ترازو پرینتر دار
ترازو تره بار
مجله اینترنتی سایتک
ترازو لیبل پرینتر