iranhfc

دیابت نوعی بیماری شایعی می باشد که معمولا در روند پیشرفته قابل تشخیص می باشد . روشهای مختلفی برای کاهش قند خون و انواع دیابت وجود دارد که ساده ترین آنان استعمال از برخی مواد غذایی و خوراکی ها می باشد . افرادی که مبتلا به پیش دیابت هستند، مبتلا افزایش احتمال ابتلا به دیابت در آتی می شوند ، این به عبارتی چیزی می‌باشد که منجر می شود تا جایی که می توانید برای داشتن معاش سالم کارایی نمائید . در این بخش از تندرست نمناک یک سری رویه ارگانیک برای بهبود سطح قند خون شما وجود داراست و احتمالا خطر ابتلا به دیابت بدون نقص را کاهش می دهد .کاهش

قند خون

تغذیه

قند خون بالا

چه گونه

به کاهش قند خون بدنمان امداد کنیم؟ برای

کاهش قند خون 1 .

کارایی فرمائید سرکه سیب بخورید :

سرکه سیب اسیدهای چرب امگا 3 را کاهش می دهد، که اندازه قند خون ناشتا و پس از غذا را هم کاهش می دهد با این حالا سرکه سیب می تواند بیش از حد تلخ و یا این که کار کشته باشد و بعضی از اشخاص در هنگام بلعیدن احساس تحریک مری دارند . برای این که آن را خوش مزه خیس کنید، 2 قاشق چای خوری را در 8 اونس آب ادغام کنید و به عنوان یک سس سالاد به کار گیری فرمائید .


کاهش

قند

تاثیرات

سرکه سیب روی کاهش قند خون 2 .

مواد غذایی با فیبر بالا بخورید :

غذاهایی که دارنده فیبر بالا میباشند ، به محافظت تراز قند خون کمک می نمایند و جهش و کاهش های گرانقدر را کمتر می کنند .فیبر هم چنین به کاهش مقاومت انسولین کمک می کند و می تواند خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهد . هدف دریافت دست کم 25 تا 30 گرم فیبر در روز از غذاهای تازه، بدون پردازش و غذاهای فصلی است .


3 .

کامل کننده عصاره دارچین را به کار گیری کنید:

عصاره دارچین هم در بهبود قند خون در افراد در گیر به دیابت و پیش دیابت پیروز کار کرده است اما مراقب باشید که چه طور عصاره دارچین را مصرف می کنید، کاپ کیک دارچینی قندی حساب نمی شود! تکمیل کننده بهترین رویه برای دریافت عصاره دارچین خالص میباشد .


دارچین

ضد دیابت

ادویه

موءثر و خوب برای کاهش قند خون خط مش

و روش کاهش قند خون با تغذیه 3 .

غذاهای بی نیاز از کروم بخورید:

کروم برای تلاش سلولی تندرست ضروری می‌باشد و به تلاش انسولین هم یاری می کند .مکانیسم دقیقی به طور بدون نقص برای آن شناخته نشده است ، ولی سطح کروم ناکافی می تواند با متابولیسم سالم گلوکز مواجه شود . شما می توانید دوز روزانه کروم را از بروکلی ، جو دو راز ، جو و گوجه خارجی دریافت فرمایید .


4 .

آووکادو:

اسیدهای چرب اشباع نشده ( PUFAs) و اسید های چرب غیر اشباع ( MUDAs ) اجزای اصلی یک برنامه غذایی سلامت قند خون میباشند . آن ها می توانند آلرژی انسولین را بهبود بخشند .آن ها نیز چنین می توانند منجر ارتقا شم سیری و تاثیر سالم بر فشار خون و التهاب شوند . MUFA ها مواد مغذی حیاتی در آووکادو میباشند .


مطالعات نشان داده اند که آووکادو خطر ابتلا به سندروم متابولیک را کاهش می دهد این یک مجموعه از کارداران خطرزا است که می تواند خطر ابتلا به دیابت را افزایش دهد .هم چنین می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی مثل بیماری های قلبی و سکته مغزی را هم ارتقاء دهد . آووکادو نیز چنین GI پاره ای دارااست و برای یک دسر منحصر به فرد به شخص دیابت دوستانه، همت فرمائید قندی اضافه نکنید، و پودینگ شکلاتی با آووکادو خام صحیح کنید .


آووکادو

ضد دیابت

میوه

های مناسب برای کاهش قند خون 5 .

ماهی تن، هویج و ماهی با اسید های چرب امگا3:

پروتئین به بدن کمک می نماید تا خویش را حفظ و تعمیر نماید ؛ از آن جایی که پروتئین تراز قند خون را ذیل تاثیر قرار نمی دهد و آن را افزایش نخواهد بخشید .پروتئین هم چنین احساس سیری را ارتقاء خواهد داد، بدین ترتیب تکیه بر پروتئین به جای نان، برنج و یا این که ماکارانی ممکن است یک خط مش عالی برای مدیریت قند خون شما می باشد .ماهی یک منشاء خوب از پروتئین هست . ماهی چربی ناسالم کمی دارااست و منشاء خیر از اسید های چرب امگا3 می باشد .

مورد های عالی عبارتند از :

ماهی

سالمون ماهی

قزل آلا تن

ماهی آب های گرمسیری ماهی

خال مخالی نوعی

ماهی پهن بزرگ ماهی برای آماده سازی نیز پرسرعت و آسان می باشد .


نمک، فلفل، و لیمو را به عنوان ادویه به آن بزنید و به مدت 4 دقیقه در دمای 425 مرتبه فارنهایت ( 218 درجه سانتی گراد ) قرار دهید و بگذارید تا به زمان 20 دقیقه بپزد تا هنگامی که گوشت پوسته پوسته شود .


ماهی

سالمون

کاهش

قند خون با ماهی سالمون کاهش

قند خون چه گونه و با چه مواد غذایی ممکن است؟ 6 .

سیر :

سیر دارای توانایی بالقوه برای کنترل قند خون میباشد .گزارش هایی وجود دارااست که نشان می دهد مصرف سیر می تواند قند خون ناشتا و قند خون شما در هنگام طعام خوردن کاهش دهد .مطالعات مشابهی هم نشان می دهد که پیاز اثرات مثبتی بر مقدار قند خون دارااست .


7 .

گیلاس ترش:

در حالی که تمام میوه ها می توانند مرحله قند خون را ارتقاء دهند، برخی از آن ها دارنده نمره GI تحت تری هستند، مانند گیلاس ترش . گیلاس های ترش دارنده یک ماده شیمیایی به نام آنتوسیاتین هستند . مطالعات شواهد تجربی نشان داده اند که آنتوسیانین ها می توانند از دیابت و چاقی محافظت نمایند .


گیلاس

برای دیابت

تاثیرات

گیلاس ترش روی کاهش قند خون 8 .

سبزیجات برگ دار نظیر اسفناج، کلم، و چغندر برگ دار :

صیفیجات برگ دار دارای فیبر زیاد و مواد مغذی مانند منیزیم و ویتامین A می باشند ؛ این مواد مغذی می توانند به کاهش مقدار قند خون کمک کنند .سبزیجات

برگ دار برای اضافه کردن به رژیم غذایی شما عبارتند از:

اسفناج

کاهو

کلم

برگ شلغم

سبز کلم

بروکلی چغندر

سوئیسی خوردن 1 .35 وعده به جای 2 وعده صیفیجات برگ دار در روز با 14 درصد کاهش خطر ابتلا به دیابت گونه 2 همپا است .


کاهنده

قند بدن

کاهش

قند خون با مصرف صیفیجات سبز رنگ کاهش

قند خون با به کارگیری از مواد ارگانیک و میوه ها 9 .

دانه های چیا :

دانه های چیا اثر گذار و دارنده فیبر و چربی های سالم، امگا3، کلسیم و آنتی اکسیدان ها میباشند .مطالعات نشان داده اند که رژیم های غذایی با تلاش بالا می توانند باعث کاهش LDL کلسترول و تری گلیسیرید شوند .


10 .

زغال اخته و تمشک :

تمشک و زغال اخته تراز قند خون شما را همانند دیگر میوه ها افزایش نمی دهند . این انواع توت ها دارای فیبر بالا می باشند و بیشترین اندازه آنتوسیانین ها را دارا‌هستند .آنتوسیانین ها برای دوری از آنزیم های گوارشی یگانه برای کاهش سرعت گوارش می باشند و آن ها نیز چنین پس از خوردن غذاهای غنی از نشاسته، قند خون را از دربین می مارک .


11 .

بادام و بقیه آجیل ها:

بادام می تواند به تهیه و تنظیم و کاهش قند خون پس از غذا کمک نماید و از دیابت پرهیز نماید .یک مطالعه نشان داده میباشد که اشخاصی که 2 اونس بادام در روز مصرف می کردند مرحله گلوگز و انسولین ناشتای کمتری داشته اند . یک مطالعه دیگر نشان داده است که مصرف بادام می تواند آلرژی انسولین را در اشخاص مبتلا به پیش دیابت ارتقاء دهد .


بادام

برای دیابت

کاهش

قند خون با خوردن بادام و آجیل بصورت روزانه راهکارهای

بینظیر مناسب برای کاهش قند خون 12 .

غلات بی نقص :

هنگام خرید و یا میل کردن غذا، به جای غلات تصفیه شده، غلات کامل (مانند ارزن یا کوینولا ) را گزینش نمایید .غلات تصفیه گردیده دارای کربوهیدرات بالا هستند و می توانند باعث ارتقاء قند خون شوند .غلات بی نقص دارنده مقادیر بالایی از فیبر، فیتوشیمیایی و مواد مغذی می باشند و می توانند به تهیه قند خون کمک کنند .


13 .

تخم مرغ :

تخم مرغ یک عدد از غذاهایی میباشد که نام بدی را به عامل داشتن میزان بالاتری از کلسترول به دست آورده هست ، ولی خوردن تخم مرغ به اشخاص در گیر به پیش دیابت امداد می کند .نیز چنین اعتقادوباور بر این میباشد که کلسترول در رژیم غذایی اصلی نمیباشد . دستکم برای افرادی که دیابت گونه 2 ندارند .


13 .

قهوه :

یک مطالعه نشان داده هست که افزایش قهوه ( کافئین و قهوه فارغ از کافئین ) با مصرف یک فنجان در روز ممکن میباشد خطر ابتلا به دیابت مدل 2 را بیش از 10 درصد کاهش دهد اما چیزی که شما به قهوه اضافه می فرمائید نیز اساسی هست . از بیش تر کردن شکر و شیره اجتناب نمائید و شیر به قهوه خود بیش تر فرمائید .


قهوه

برای دیابت

کاهش

قند خون با قهوه 14 .

سیب زمینی های شیرین :

در مقایسه با سیب زمینی های سفید، سیب زمینی شیرین در شاخص گلیسمی زیر تری میباشد و حاوی اندازه متعددی ویتامین A برای محافظت تندرست دیده می‌باشد .


پیروی از رژیم اندک گلوکز خون می تواند قند خون را نیز کنترل کند، صرفا از میزان و چاشنی روی طعام آگاه باشید، بدین ترتیب روزمره کالری یا کربوهیدرات را بیش از حد مصرف نکنید .

تجهیزات فست فود

15 .

شنبلیله :

شنبلیله منبع نیکی از فیبر محلول می‌باشد و مشتمل بر عناصری می باشد که نشان داده شده می باشد برای کنترل بهبود قند خون موثر می باشد . بیشتر کردن گیاه های معطر به عنوان مزه دهنده به طعام مانند زردچوبه هندی و دم کردن دانه های شنبلیله در چای را در حیث بگیرید و از آن مصرف کنید .
برچسب ها : راه اندازي فست فود، تجهیزات فست فود،
تعداد بازدیدها : 15
،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید : 298
  • بازدید امروز :12
  • بازدید دیروز : 0
  • بازدید این هفته : 12
  • بازدید این ماه : 38
  • تعداد نظرات : 0
  • تعداد کل پست ها : 29
  • افراد آنلاین : 1
امکانات جانبی
بالای صفحه

همراه بلاگ تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد و مسئولیت مطالب درج شده در وبلاگ ها به عهده صاحبان وبلاگ می باشد .
خرید بک لینک X
ساخت وبلاگ
جت پرینتر
چاپگر صنعتی
آموزش زبان در کرج
ترازو رادین
ترازو فروشگاهی
ترازو پرینتر دار
ترازو تره بار
مجله اینترنتی سایتک
ترازو لیبل پرینتر